Szkodliwość papierosów

Szkodliwość papierosów

Czy wiesz że paląc papierosy wchłaniasz w siebie aż 40 substancji rakotwórczych do tego 4 tysiące innych również szkodliwych substancji? Szkodliwość papierosów nie dotyczy tylko układu oddechowego, ale Twojego całego organizmu! Do substancji szkodliwych zalicza się związki takie jak amoniak(trujący gaz), metanol(trujący alkohol) czy kadm(rakotwórczy metal ciężki). Według statystyk osoby które nie miały nic wspólnego z papierosami żyją nawet do 20 lat dłużej od nałogowych palaczy.

Szkodliwość papierosów smakowych i mentolowych

Wiele osób twierdzi że palenie smakowych czy mentolowych papierosów jest mniej szkodliwe dla zdrowia – jest to oczywiście błędne przekonanie. Papierosy smakowe mają do siebie to że raczej nie pali się ich żeby zaspokoić potrzebę a jak sama nazwa wskazuje dla smaku. Taki sposób palenia papierosa powoduje to że palacz zaciąga się papierosem intensywniej w efekcie czego do jego organizmu dociera jeszcze więcej substancji trujących. Palenie papierosów mentolowych za to łagodzi smak nikotyny przez co płuca są w stanie wchłonąć w siebie jeszcze więcej dymu. Ponad to badania wykazują, że mentol zawarty w wyrobach tytoniowych ułatwia nikotynie przenikanie w organizmie.

szkodliwość papierosów
Poniżej przedstawiamy najczęstsze choroby jakie wymienia się u nałogowych palaczy:
– nowotwory(rak płuc, rak jamy ustnej i inne)
– choroby układu pokarmowego i oddechowego(wrzody żołądka i astma)
– choroby serca i naczyń krwionośnych
– choroby zębów i oczu
– i wiele innych!
Warto dodać, że szkodliwość papierosów może przejawić się również na skórze. U palaczy zmarszczki zaczynają występować znacznie szybciej. Do tego osobie palącej wydłuża się czas gojenia ran. Jeśli cierpisz na choroby skóry typu łuszczyca palenie papierosów sprawia że stan Twojego schorzenia wyostrza się.

Inne wątki
10 powodów dla których warto rzucić palenie
Palenie papierosów w ciąży

Post Author: admin

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Szkodliwość papierosów"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maruska
Gość

Nie wiem kto wymyslil te papierosy..

dsaddf23
Gość

Rzeczywiscie sie zatruwam, od jutra postaram sie rzucic