Palenie papierosów w ciąży

Palenie papierosów w ciąży

Wiele palaczek już na początku swojej ciąży odczuwa ogromną niechęć do zapalenia papierosa, niestety nie sprawdza się to u wszystkich kobiet. Palenie papierosów w ciąży jest bardzo niebezpieczne dla dziecka i może doprowadzić nawet do kalectwa. Jeśli chcesz je uratować lecz Twój problem w walce z nałogiem jest tak ogromny że sobie z nim nie radzisz kliknij tutaj i dowiedz się jak rzucić palenie.

Jaki wpływ na dziecko ma palenie papierosów w ciąży?

Z każdym wypalonym papierosem zwiększa się ryzyko wystąpienia u dziecka kłopotów z drogami oddechowymi i układem krążenia. Paląc papierosy w ciąży narażasz siebie na przedwczesne poronienie. Dziecko które urodziła kobieta paląca jest niedotlenione i niedożywione. Badania wykazują że dzieci kobiet spożywających wyroby tytoniowe w ciąży rodzą się lżejsze od swoich rówieśników nawet o 200-300 gram. Jest to oczywiście bardzo duża różnica biorąc pod uwagę fakt że przeciętne polskie dziecko waży od 3250g do 3400g. Naukowcy potwierdzają również że dzieci palaczek cierpią na słabsze relacje z otoczeniem co może wiązać się w przyszłości ze słabszymi wynikami osiąganymi w szkole.

Palenie papierosów po porodzie

Nałóg ten nie jest zagrożeniem tylko dla kobiet w ciąży. Po porodzie również nie powinno się wracać do palenia wyrobów tytoniowych. Nikotyna z łatwością przenika przez organizm i dostaje się do mleka kobiety. Dziecko karmione pokarmem z nikotyną ma problem ze snem i jest nadpobudliwe. Do tego mleko palaczek ma w sobie mniej składników odżywczych w efekcie czego jest gorszej jakości – dziecko wtedy może nie dojadać!
Należy pamiętać że dziecko się rozwija i nawet jeśli nie jest karmione piersią to dym papierosowy może odbić się na jego rozwoju. Pamiętaj również że dzieci palaczy w większości przypadkach same stają się palaczami. Zadbaj o przyszłość swojego dziecka już teraz i rzuć palenie!

Inne wątki
10 powodów dla których warto rzucić palenie
Szkodliwość papierosów

Post Author: admin

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Palenie papierosów w ciąży"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lena
Gość

Matki nie palcie w ciąży bo szkodzicie wlasnym dzieciom!!

Ksandra
Gość

Dzieki za poradnik, ja sobie poradzilam i moje dziecko bedzie zdrowe